| florin23wolf a întrebat:

Salut,
cine imi spune si mie o metoda eficienta ca sa ma las de fumat? stiu ca trebuie foarte multa ambitie dar pe langa asta exista vreo metoda?
multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Sunt plasturi "Nicorete" care se gasesc la farmacie si se aplica pe brat in zona muschiului deltoid si se lasa aprox. 12-24 h, dupa care se schimba. O sa ai o stare mai ciudata si nu iti mai trebuie tigari. Fa asta 1 saptamana si ai sa te lasi cu siguranta.

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Bunavointa si foloseste ori de cate ori doresti sa fumezi acele tigari medicinale care le gasesti in farmacii, nu prea am mai vazut in ultimul timp dar incearca poate vei gasi, sau cu bomboane mentolate ori guma de mestecat.

| mioara a răspuns:

Vointa si medicamente de plante de la calivita.

| just4fun_8801 a răspuns:

Exista...scoti tigarile din buzunar si le arunci dupa care iti propui "de azi ma las", iar daca ai vointa o sa reusesti daca nu asta e ajungi in faliment(ca si asa se scumpesc acum)

| elisa_2627 a răspuns:

In primul rand ai nevoie de VOINTA.Iti propui sa te lasi de fumat foarte bine, inseamna ca te respecti atat pe tine cat si pe cei din jurul tau.Trebuie sa te lasi dintr-o data si este bine sa ai la indemana ceai de pedicuta.Gasesti la plafar.Bei trei cani pe zi. Eu am fumat 25 de ani si m-am lasat cu ajutorul pedicutei si a vointei.Primele trei zile este greu apoi nu mai ai treaba.Succes!

| Juliette a răspuns:

Hey happy si tatal meu a fumat timp de 20 si ceva de ani, dar a renunat la ele cu ajutorul gumei de mestecat Nicorete (sper ca am scris corect, cel putin asa se pronunta). Cam dupa 1 luna si ceva nu a mai simtit nevoia de a fuma. Hope this helps c(^_^c) Hugs si sper sa reusesti sa te lasi de fumat.

| andreea89 a răspuns:

Nu stiu ce metoda sa-ti recomand pentru ca nu fumez dar sper ca asta sa te ajute. http://ro-ro.help-eu.com/pages/index-22.html succes.

| hitron a răspuns:

Incearca sa citesti cartea despre care se vorbeste aici: http://bit.ly/z4pde Cică ajuta sa te lasi de fumat. Am un prieten care de ceva vreme s-a lasat...sa vedem cat il tine :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ambitie nu iti mai trebuie absolut nimic.

| ciprian_8384 a răspuns:

De ce sa te lasi?
Eu m-am lasat acum 3 ani dupa 10 fumati... nici acum nu stiu daca a fost o decizie buna.
Gandeste-te bine daca vrei asta, esti sigur ca se merita?