| girl2009 a întrebat:

Am o mare problemă. Această problemă a început pe 1 decembrie 2019. Am diaree de 3-4 ori pe lună. Dulciuri nu mănânc multe, apă rece nu beau, dar in schimb beau mult Kefir, lapte bătut, iaurt de băut. Ce aș putea să am? Ce aș putea să fac ca să nu mi se mai întâmple?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai putea avea intoleranta la lactoza, greata nu ai?

| girl2009 explică (pentru RAY):

Nu am greață.

| Digikey a răspuns:

Consumul de lactate se datoreaza unei propagande de anvergura care a fost inceput prin anii 70 finantata de marii producatori de lapte.Laptele este bun pentru calciu bla bla.
Calciul din lapte nu este bun pentru organismul uman. Osteoporoza este des intalnita in randul marilor consumatori de lactate.

https://roxypoxy1980.wordpress.com/......sanatatii/

| Dandinelle a răspuns:

Intoleranta la lactoza se manifesta si asa. Incearca sa reduci consumul de produse lactate pentru o luna si vezi cum te simti. Bea mai multa apa si concentreaza-te pe fructe si legume.