| butterfly_9320 a întrebat:

Am o mare problema.Sambata trebuie sa plec undeva si sunt pe stop.Ieri mi-a venit.Cum pot sa face menstruatia sa treaca mai repede? Va rog, am mare nevoie de ajutor...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Teoretic poti sa incepi sa iei anticonceptionale si menstruatia ar trebui sa se opreasca. Dar nu te-as sfatui sa faci acest lucru. N-ai cum sa stii ce consecinte vor fi. Ar fi mai bine sa consulti un genicolog. Succes! peace signwinking

| smaranditza a răspuns:

Nu ai cum; orice incercare poate fi fff daunatoare sanatatii; lasa natura sa isi urmeze cursul! stai cuminte si nu face tampenii!

| dhraqull a răspuns:

Banane sau sa faci miscare multa, adica orice sa-ti faci peretii uterului sa se contracteze si sa elimine lichidul menstrual mai repede. Daca nu merge poti folosi tampoane, sunt foarte bune.Alte idei nu am.

| Cristary a răspuns:

N-ai cum sa faci sa-ti treacastraight face. Insa ia-ti vreo 10 absorbante la tine, ca sa fii sigura laughing. Succeswinking
Si sa stii ca nu-i mare branza sa ai. Ce crezi, ca daca ai problema aia, nu poti avea viata sociala? raised eyebrows
Mai ales daca are flux redus, e si mai bine \:d/
Dar, sa stii ca absorbantele, chiar retin lichidu' si-l transforma in gel, deci, daca nu dau pe dinfara, n-ai cum sa te patezi. Schimba-l o data la 3-4 ore. daca e fluxu mare, at. o data la 2 ore sad Succes :*

| Cristary a răspuns:

Dar, foloseste OB-uri mini, cum a spus si byank. Altceva nu ai ce sa faci, nu ai cum sa opresti menstruatia, asa e de la natura.winking

| byank a răspuns:

Nu e nevoie sa iti treaca.
Foloseste o. b.-uri.
Exista si in variante mini pentru virgine si e foarte eficient.
Succes si distractie placuta!

| Karinne a răspuns:

Eu nu stiu si nici nu am incercat dar din cate am auzit e ine sa bei vin fiert...Si o sa iti treaca mai repede`...
funditabig grin?

| Cristi_2562 a răspuns:

Pai stai cuminte. pana-ti trece. e musai s-o faci atunci?! :-)

| butterfly_9320 explică:

Nu pot sa folosesc ob-uri pentru ca sunt virgina.Si nu e vorba ca trebuie sa o fac musai acum.Ma duc la o petrecere...