| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! acum 1 ora am mâncat înghețată la cutie,și pe fundul cutii nu am văzut că ar fi niște bucăți de pișcot sau biscuite ceva de genul, și îmi e sa nu fi înghițită o bucată și să mi se fi blocat în gat. Sufar și de o ușoară fagofobie de câteva lui ce i drept, și corelat cu anxietatea s-a adeverit mai mereu că m-am speriat doar.....credeți că dacă îmi rămânea ceva de genul in cât și ar fi fost foarte mare nu mă sufocam pe loc? sau daca ar fi rămas în gât blocat s-ar putea dizolva in gat in câteva ore? îmi e frica sa și dorm in seara asta sa nu mă sufoc in somn...așa eu pot respira acum, dar parca am un nod în gat, ca și cum ar fi ceva dar nu știu dacă e tot pe psihic? voi ați suferit de probleme de genul? e periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti sa respiri fără indicatii de la altii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică tu doar presupui că ai ceva in gat fara sa simțit că ai ceva in gat?

Răspuns utilizator avertizat
| Standt a răspuns:

Ar trebui sa treci pe la psihiatru inainte de a manca inghetata!
Piscotul ala e pus acolo ca sa fie mancat. Daca era periculos nu era pus in cutie.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Ai avut ceva simptome, lipsa de aer dupa ce ai inghitit biscuitele? daca nu ai avut niciun simptom poți sta liniștit ca nu ai pățit absolut nimic

| Anonim240 a răspuns:

Se topeste si pișcotul si biscuitele, atat timp cat nu ai simtit nimic, nu ai nimic