| Georgian13829 a întrebat:

Buna,am o măsea sparta si doare rău, ce pot sa fac sa o scot daca nu am unde sa ma duc la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie neapărat să mergi la dentist indiferent cât de departe ar fi sau cât ar costa.
Până atunci poți merge la farmacie să îți dea Nurofen sau alte pastile pentru calmarea durerii.
Dar să știi că pastilele nu rezolvă problema, ci dentistul.

2 răspunsuri:
| Georgian13829 explică (pentru anonimg):

Am pastile dar trebuie sa deschidă dentiștii pana atunci trebuie sa astept

| mgtow a răspuns:

In Brasov e dentist deschis