| Beea040506 a întrebat:

Buna, am o problema. Am 13 ani aproape 14. De vreo 2-3 luni nu mi-a mai venit menstruatia si intodeuna imi venea regulat. Sper sa imi răspundeți, multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dyalema a răspuns:

Ai avut relații sexuale neprotejate? Dacă nu, înseamnă că este doar o dereglare menstruala. Poți să spui doctorului de familie și îți va recomanda ceaiuri sau ceva pentru reglare.

| Beea040506 explică (pentru Dyalema):

Nu nu am avut, mersi

| Dyalema a răspuns (pentru Beea040506):

Ok, scuze că am întrebat. Dar totuși să mergi la doctor să îți prescrie ceva. Sigur nu e nimic grav, însă dacă nu tratezi din timp se poate agrava.