| asdhakdf a întrebat:

Mi-a venit menstruatia acum un an (vara) a durat cateva luni, adica mai exact pana in iarna, apoi imi venea o luna da si una nu sau deloc doua luni sau mai multe. Acum cateva luni mi-a venit regulat cam 3 sau 4 luni, iar acum nu mi-a venit din nou o luna...ce poate sa fie? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu e nimic neobisnuit ca, timp de un an sau doi, sa ai un ciclu neregulat. Daca nu ai dureri insuportabile, daca nu ai scurgeri exagerat de abundente, nu e o problema; totul se va regla cu timpul. In orice caz, o vizita la medic nu strica.

4 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu`i nimic. Si la mine a fost la fel, e neregulat, cand vine, cand nu vine.Dar daca vrei sa fii sigura, mergi la medic.

| asdhakdf explică:

Multumesc tuturor!

| oPikaa a răspuns:

Zic sa consulti un doctor specializat pentru astawinking Poate sunt delegrari hormonale...Nu stiu ce sa zic puppy dog eyes Cel ma bine e sa consulti un doctor happy Funda? smug

| IoanaSweet28 a răspuns:

Se poate sa fie dereglare, adica dupa parerea mea, este ceva normal. La fel am patit si eu prima data.deci stai linistita. Parerea meabig grin