| Doareusingura a întrebat:

Bună,am o problemă. Am 13 ani şi mama a zis că mă duce la ginecolog ca să vadă dacă mai sunt virgină..adevărul e că nu mai sunt virgina de la 11 ani. Cand aveam 11 ani am fost violata si nu am spus nimanui,am suferit mult atunci si inca imi vine sa plang atunci cand imi amintesc. Cum am mai precizat,nu am spus nimanui si nu vreau sa zic,pentru ca imi este frica sa zic. Cel de care am fost violata ma ameninta si in ziua de azi, imi spune ca daca spun cuiva o sa ma omoare..eu nu sunt singura victima a lui. Imi este frica sa spun cuiva, mai bine tac. Doctorul o sa ii zica mamei ca nu mai sunt virgina..SI EU CE O SA II SPUN?! Mai bine primesc o bataie buna sau nu stiu ce sa fac.Voi ce credeti? Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu prea cred ca zici tu acolo, dar daca e adevarat fuguta repede de tot la politie

| Anonimuserr a răspuns:

Tu ai greșit rău că nu i-ai spus mamei de atunci. Trebuie să îți faci curaj și să spui, nu ai ce să faci. Trebuie să accepți situația (adică să îi spui direct mamei și să te duci la control). Mult curaj!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ivanhoe a răspuns:

E o problema destul de grava. N-as vrea sa fiu in situatia ta. Probabil ca mama ta banuieste ceva, nu degeaba vrea sa te duca la ginecolog. Parerea mea e sa joci cu cartile pe fata. Cel ce a gresit trebuie sa plateasca cu varf si indesat. Daca intr-adevar nu ai nicio vina, nu ar trebui sa-ti faci prea multe griji. Parintii tai te vor ajuta si te vor intelege cu siguranta. Curaj...