| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Am avut contact sexual pe data de 1 Februarie. Problema e ca nu eram sigura dacă și a dar drumul in mine și nici acum nu sunt sigura. Pe 4 Februarie (a3 a zi) adică cam peste vreo 60 de ore am luat Escapelle. De când am luat pastila am dureri mari de burta. Azi pe 6 Aprilie am niște scurgeri alb-gălbui și dureri mari in partea dreApta la ovar. Pe data de 2 înainte sa iau Escapelle am avut o sângerare roșu aprins. Nu m-am pătat. Când m-am șters era sânge. Credeți ca totuși e posibil sa rămân însărcinată? Sunt simptome de sarcina sau e de la pastila. Menționez ca ciclul meu începuse pe 24 și s-a terminat pe 29 Ianuarie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni din TPU nu iti poate da un raspuns perfect, doar domnul ginecolog. Iti sugerez sa vzitezi un astfel de doctor sau sa iei un test de sarcina (te informezi pe net cum se face).

| christall a răspuns:

Prezervativul va scapa de griji. daca el nu a fost responsabil, data viitoare ia atitudine si spune-i ca fara nu faci.

| Nectarios a răspuns (pentru christall):

Poate nu ști că și prezervativul se poate rupe, deci nimic nu-i sigur...

| christall a răspuns (pentru Nectarios):

Probabilitatea de a se rupe e mica fata de cea fara..asa ca.

| Nectarios a răspuns:

Testul de sarcină e varianta cea mai bună, dar mai trebuie să treacă ceva timp pentru a fi concludent. Durerile și scurgerile pot fi reacții adverse de la medicament. Bine ar fi să nu vă mai jucați de-a dragostea ci să vă responsabilizați! Dacă sunte-ți prea tineri potoliți-vă până la vremea trăită fără frici; dacă ești căsătorită - un bebe e dar de la Dumnezeu...

| Nectarios a răspuns:

În mod normal dacă ciclul ți s-a terminat pe 29, în 1 februarie sunt mici șansele să rămâi insărcinată; asta totuși în funcție de lungimea ciclului, altfel spus, de viitoarea ovulație

| AnaBb110 a răspuns:

Pe 6 Februarie nu Aprilie ma scuzati