| Eliza1911003 a întrebat:

Am o problema!
Am facut intoxicatie, am fost la doctor si mi-a dat pastile si asa.
Dar mi-a iesit o bubita de aia fix langa ochi si s-a umflat si se observa.
Cum as putea sa reduc umflatura?
Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1Marinn1111 a răspuns:

Depinde de natura bubitei, iti recomand unguentul tetraciciclina ( Nu e acum e in jur de 7 lei ) care ajuta la vindecare.

3 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Pune intr-un prosop un pachet de gheata si pune-o pe umflatura

| Rihhana1 a răspuns:

Foloseste creme cu antibiotic si tine-o pansata, mergi la cea mai apropiata farmacie.
Poti folosi Baneocin crema.

| shidance a răspuns:

Sau mai bine mergi la un dermatolog si lasa prostiile astea