| anonim_4396 a întrebat:

ma confrunt cu o problema si nu stiu ce sa fac.Va rog dati-mi un sfat pana ma duc la doctor maine! pff acum cateva zile mi s-au umflat ochii si mi-a spus doctorul ca m-a muscat ceva si sunt alergica am luat pastile iar acum mi-a aparut pe picior o umflatura ca si cum ar fi muscatura de paianjen dar mare cat palma, am avut si pe fund si pe coapsa si nu stiu ce se intampla cu mine! va rog frumos dati-mi un sfat.Ce credeti ca as putea avea? funda!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se prea poate ca medicul sa aiba dreptate--- muscaturile de insecte pot provoca reactii alergice locale sau generalizate care presupun o urgenta medicala imediata.Internetul iti ofera suficienta informatie despre alergiile de aceasta natura--- cauta si vei gasi ca de pilda asta : ww.paginamedicala.ro/Ramona-Muresan_25490/blog/articol/Alergia-la-intepatura-de-insecte_1738/

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru alessia5158):

Mersi mult! maine o sa ma duc la doctor

| olivikkka a răspuns:

Fratele meu a avut asa ceva, si facea foarte des furunculi a avut ceva infectie in singe a urmat un tratament si totul e bine. o sa vezi si tu ce o sa iti spuna medicul. succes

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru olivikkka):

Ms mult.Mi-era frica sa nu am vreo boala.

| olivikkka a răspuns (pentru preacopilapentruvarstaei):

Nu trebuie sa iti fie frica pentru ca mergi la un medic care stie ce trebuie sa faca, nu esti tu prima si nici ultima asa ca curaj si totul o sa fie bine