| ioana00000 a întrebat:

Bună.Am o problemă. Am ost intr-o tabara și de la anumite alimente mi s-a ăcut foarte scâtbă(vărsături,diaree) iar de cand am venit acasa nu pot să mânânc aproape nimc. mânânc foarte foarte putin, dar cu toate astea nu reusesc să slăbesc.Am stări de oboseala dorm foarte mult..sunt putin agitată.
P:S: tin să precizesc sufăr de gastrită am avut mai multe tipuri și am si esofagită de reflux.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sissy24032 a răspuns:

Stiu cum te simti. am patit exact la fel cand m-am operat de apendicita. Nu am avut voie sa mananc nimic timp de doua zile si totusi nu am slabit deloc. Am senzatia ca ii zice efectul yoyo. Din cauza ca nu mai mananci/mananci foarte putin, organismul pastreaza energia pe care o are in caz de urgenta. Incearca sa mananci supa.Pe mine m-a ajutat. Bafta