| nuconteaza777 a întrebat:

Buna,am o problema.
Am urinat o urina tulbure albă, ce poate fi? Ar trebui să mă duc la medicul de familie sau o să treacă?
Zilele trecute am avut usturimi când urinam dar am băut niste pastile și mi-au trecut usturimile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta arată sau că rinichii funcționează prost, sau că ai o infecție urinară la vezica biliară. Ambele cazuri necesită consult medical.

| DanielPH a răspuns:

Tulbure alba.,,
Probabil calciu in urina.
Insa te-a usturat, asadar este o infectie urinara,
Este ceva foarte des intalnit, asa ca nu trebuie sa-ti fie rusine.
Du-te la medicul de familie, el ori iti va da o reteta cu ceva antibiotice sau Urinal Akut, ori te va pune sa faci un control ca sa primesti fix ce este necesar.
Sanatate!

| bmerry a răspuns:

Poate fi puroi, ceea ce e grav. Ai infecție urinară. De urgenta la medic!