| Hellish a întrebat:

Am o problema. Astazi am fumat iarba, saptamana trecuta, vinerea si cealalta saptamana tot vinerea. Tin sa mentionez ca am mai fumat pana acum(fumez din 2015, doar ca nu am fumat atat de des, cel mai des am fumat in perioada verii care a trecut si acum in prezent), am avut doar stari de bine, ras, chill. nimic de rau. Doar ca in ultimele 2 saptamani si azi inclusiv, a inceput sa ma ia o stare daca pot sa-i spun de "slow-motion", dar in acelasi timp ca totul se invarte cu mine. Mai degraba o stare paranoica, ceea ce nu mi-a provocat deloc bine. Daca pot spune asa, chiar "halucinam", in sensul ca, daca ma uitam la o persoana in partea dreapta dupa aceea o vedeam in partea stanga. Nu imi pot da seama de ce am aceasta stare, poate este vreun semn sa nu mai fumez? Datile trecute am tras mult mai mult si am tinut de asemenea mai mult, dar astazi am zis sa incerc sa trag mai putin si sa tin mai putin in mine. Efectul se pare ca a fost acelasi ca in ultimele 2 saptamani. Se poate datora si din cauza stresului, oboselii? Iar efectul de asemenea imi trece si destul de greu, inainte in maxim 2 ore deja imi reveneam, acum tine efectul si 4 ore sau mai mult. Poate ar trebui sa iau o pauza mai lunga? De asemenea, nu ma gandeam ca o sa ma ia pe rau sau mai stiu eu ce alte porcarii. Pot spune ca in primele 10-15 min ma simt super bine, o tin doar intr-un ras, iar dintr-o data imi da in cap, dar din pacate pe starile nasoale pe care le-am spus mai sus. As dori sa nu fie raspunsuri cu chef de caterinca, ci serioase daca se pot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tril a răspuns:

" poate este vreun semn sa nu mai fumez? "
Da, ar trebui sa te lasi de fumat, mai ales astfel de prostii.

| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Aici intervine alta problema: stii ce fumezi? laughing
Adica, na, una e sa ai o sativa de calitate si sa iei somn, alta e sa ai ceva "ștou" stropit cu ceva otrava de sobolani si acetona care te face sa dai in halucinații laughing
Eu zic sa ai grija de la cine si cum iei, ca iti poate da un soi gen white widow si ai impresia ca toate mașinile intra in tine. Trebuie sa ai mare grija, pentru ca nu stii niciodata ce iei. Plus ca ăștia din spatele blocului fac tot felul de experimente ca "poate poate dau de-un prost".
Oricum, sfatul meu e sa ramai la tutun, e mai sigur. Bine, daca riști si-ti crești tu o planta, e 100% din moment ce stii cum o îngrijești.
Oricum, nu merita. Pentru o senzație de câteva ore de "hăhăhă", mai bine iti mai pui tu in tigari 0.3 si fumezi mai rar happy
Funda?

| ShaPPer a răspuns:

Este probabil ca acea marijuana pe care ai fumat-o sa fie stropita cu anumite substante de la care ti se trag halucinatiile si "slow-motion-ul", chiar si efectul mai indelungat. Daca vrei sa fii mereu chill si intr-un ras continuu iti recomand sa iei o pauza si sa fumezi ceva mai rar pentru ca incepi sa te obisnuiesti cu senzatia si o sa fie totul normal (am patit). Apropo, nu conteaza cat tii in piept, efectul este acelasi. Marijuana pura, fumata, in cantitati moderate, nu provoaca nimic rau ci doar distractie.

| acidleanin a răspuns:

Pai si care e problema? tu nu fumezi ca sa fii spart? laughing Ce ai zis cu halucinatiile. mi se par o aberatie si imi vine greu sa cred. eu fumez zilnic de ani de zile si nu am avut probleme..ideea e ca tu nu stii exact ce vrei. fumezi ca sa ce tu? unele soiuri sunt mai tari altele mai putin tari. daca fumezi doar ca sa fie cool ca asa se face las'o.

| Alzheimer21 a răspuns:

Am pățit și eu asta, cred ca o potențează stresul, traumele recente, este totul psihic și cred ca iarba potențează sentimentele astea. E ca și cum ai fi hiperactiv în slow-motion