| Sync23232 a întrebat:

Salut, TPU am si eu o problema. Am 18 ani fumez de 3 ani si de la un timp am stari de febra si un fel de durere in piept... Mentionez ca merg cam dezbracat pe strada... Am facut borinsita in care nu am fumat 2 saptamani, ma simteam ok si dupa care m-am apucat intr-o saptamana i-ar m-au luat aceste simpotme.

Se poate sa fie de la molarii de mine? Adica stare febrlia si acel deranj in piept sa fie de la o sensibilitate la frig sau de la tigari?

Frica mea este accea de a nu face cancer... Se poate sa fie cancer sau se poate sa fie chiar si psihic?

M-ai am odata si niste stari asa de oboseala si inca o stare de voma...

Problema este ca sunt si paranoic si sa nu fie pe psihiic :-s.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pai ai spus chiar tu cauzele, mergi imbracat subtire si fumezi. Si plamanii si neuronii sunt foarte pretiosi pentru ca nu se refac. La 45 de ani vei fi terminat, daca nu te protejezi. Tot pentru protectie poti sa o dai pe ceva sport, altfel se oxigeneaza sangele; sau ceva munca fizica la tara in weekend, daca ai unde.

| Numaintereseaza a răspuns:

Aceste probleme se trag de la tigara