| Elisss a întrebat:

Am observat ca de cateva zile anumite degete de la mana se inrosesc (buricu degetului) ex : aratatorul de la mana dreapta si degetul mic de la mana stanga si azi am patit la fel degetul mare de la ambele maine este rosu iar celelalte sunt perfect normale! Stiti cumva de la ce ar putea fi, de la frig? De ex azi am purtat manusi deci se cam exclude varianta asta! Multumesc Anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Este de la frig... si asta pentru ca din pacate stai mai rau la capitoll circulatie periferica ( cel mai probabil ) am avut un prieten care iarma, cu manusi cu tot mainile capatau culoarea mov pur si simplu! se cianozau! nu prea exista tratament decat protejarea de frig cat mai bine.

| Elisss explică (pentru michael5813):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| michael5813 a răspuns:

Cu placere! o seara frumoasa!

| XTreme00 a răspuns:

Poate iti sunt infectate articulatiile.Altceva nu pot sa spun.Imi pare rau pentru ce ai patit.