| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Azi m-am simtit rau. M-a durut capul, am tusit, ma ustura gatul tare, ma ustura ochii, nu prea am pofta de mancare, mi-e somn si imi curge nasul. Ce credeti ca este? Este adevarat ca unele raceli sa manifesta si prin voma?
P. S:Nu am vomat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Simptomele tale sunt date de o raceala/viroza respiratorie. Du-te la medicul de familie pentru un consult si tratament. http://www.i-medic.ro/articole/raceala-cauze-si-remedii-naturiste

| Anda1197 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema cum trei saptamani. nu este ceva graz...dar daca anotimpul este cum a fost acum, cand cald cand rece e si normal sa racim foarte tare. Trebuie sa te imbraci bine, si mai ales caciula sau eva pe urechi{casti, baticut} pentru a nu face puroi la nas.

| fosnet a răspuns:

La medic, harry!