| anonim_4396 a întrebat:

De duminica ma doare capul, ametesc, am dormit foarte mult, tusesc, ma dor ochii, imi curge nasul etc. Cred ca am luat un virus de la sora mea, si ei i s-a intamplat la fel, dar mie imi este frica sa nu fie pojar (nu am facut), pentru ca in scoala la noi este epidemie de pojar si varicela. Voi ce credeti ca este? Am uitat sa mentionez ca nu ma doare burta si nu am pofta de mancare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Here4u a răspuns:

Ai racit cumplit! Am patit si eu asa. Tine picioarele in apa fierbinte, cu o patura deasupra sa nu iasa aburii dar sa pui sare gronjoasa. Daca, nu-ti trece, du-te neaparat la doctor! Am avut o colega, care s-a lovit tare la mana, si a patit asa, ca tine(adica tuseste, ochii.etc) si s-a dus la doctor si i-a dat niste pastile, le-a luat, a stat asa timp de 2 luni, apoi a paralizat!sad Succes! Ar fi bine sa te duci la doctor.paa! funda?! pls

| pink425 a răspuns:

Hmm...cel mai bine este sa te duci sa iti faci un control...cu atatea probleme nu e bine sa te joci

| pink425 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci sa iti faci un control...cu atatea probleme nu e bine sa te joci

| mczacky a răspuns:

Du-te la medicul de familie

| Șeerbi a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa ii spui mamei tale sa te ducala doctor,pentru ca sigur doctorul iti va da un tratament,si iti va pune un diagnostic(adica iti va spune ce ai : raceala,pojar,boala, etc.), eu asta as face. Sper ca te-am autat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling eyes Termina mai omule sa pui comentarii de-astea la toate intrebarile mele. Serios, m-am saturat de jignirile tale, opreste-te sau o sa iau masuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

? Daca ai vorbi romana ar fi cel mai bine. Dar poti te rog sa inchei aici? Chiar nu pot sa inteleg ce ai cu mine!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesc foarte bine şi coerent limba română. Nu e vina mea că repertoriul tău de cuvinte nu trece de 20.

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Doamnee...uita-te si tu. Eu iti zic sa inchei si tu ma jignesti. Si eu pot sa te jignesc sa stii, dar nu imi place sa o fac fara motive (Desi, totusi, in cazul tau as avea).Dar hai, gata, eu pun punct aici. Nu mai ma insulta te rog frumos!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nici măcar nu ştii ce înseamnă a insulta. Dacă voiam să te insult cu adevărat, o făceam fără nici o reţinere.
Dar simpla ta faţă nu merită efortul.

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Bine, bine.Ia-te de o fata de 13 aniwinking foarte inteligent. Poti sa ma lasi in pace?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu folosesc nici o scuza. Asta e adevarul, ce problema ai tu ca am 13 ani? Adevarata ta problema e ca tu esti "retard" daca nu ai nimic mai bun de facut decat sa te iei de mine. Tu ori esti un repetent, ori un copil tampit de 8 ani. Si cu asta am incheiat. Daca mai comentezi te asigur ca o sa te reportez (din nou). Cred ca amandoi avem si lucruri mai bune de facut. Pa-pawinking happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine bine, hai sa terminam odata.

| RobeRtAG a răspuns:

Baftalaughing