| UNcopac a întrebat:

Buna,am o problema cand sar coarda sau alerg ma doare jos la picioare in zona tibiilor unde sunt ceva vene acolo unde de obicei se fac varice deci cum ii gamba in partea stanga de dedesubt la os sad durerea apare cand alerg,sar coarda sau e frig afara, m-am dat cu toate cremele posibile si tot nu trece, Dar cateodata durerea dispare de la sine straight face ce poate sa fie? un sfat ceva ce as putea face ( nu am chef de mers la medic )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Daca esti in perioada de crestere, ar putea fi dureri de crestere sau o apofizita tibiala transversa. Un consult medical n-ar strica.

Pana atunci poti lua Aspirina pentru aceste dureri, conform prospectului.