| Rky98 a întrebat:

Salut.Am o durere in partea stanga a abdomenului.Cand merg, alerg sau sar ma doare.Dar cand stau jos durerea imi mai dispare. Spuneti-mi si mie daca aceasta durere va trece sau ce trebuie sa fac ca sa treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Railly a răspuns:

E din cauza efortului facut.Si mie mi s-a intamplat si daca ai avea idee cate ecografii am facut..in jur de 6, toti medicii mi-au spus ca trebuie sa beau mai multa apa si sa respir mai profund.

5 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Cred ca ai splina marita.du-te la un internist sa iti faca o ecografie, (ca o poza) nu patesti nimic, dar scapi de probleme, pentru ca s-ar putea ca mai tarziu sa faci vreo ruptura de splina daca te doare asa tare chiar si cand mergi

| Rky98 explică (pentru Laura46):

Ma doare mai jos de splina

| Zuzazozo a răspuns:

Mai asteapta 2 sau 3 zile si daca mai persista durerea te duci sa faci o ecografie.

| Iulian922 a răspuns:

Poate inainte ai exagerat cu abdomenele?

| Gimihumulukuakua a răspuns:

E clar..esti constipata!