| EuSuntCeSiCineVreau a întrebat:

Bună, am o problemă,cred ca e nasoală. Deci acum cateva săptămâni aveam un tic in care imi rupeam unghiile de la picioare gen rupeam doar ce mi se pare ca a crescut si la unghia din mijloc a piciorului stâng am tras de unghie si am tras nasol pentru că am tras putin o parte din carne iar până azi am vazut ca e neagră o parte si iar mi-a venit ticul ăsta si am zis sa vad cum sunt la unghie iar unghia dă să pice. Nu ma doare unde este negru dar se mai tine putin pe partea unde nu este negru,acolo simt puțin ca doare daca trag dar da sa pice, ce sa fac!? Mai este si pandemia asta si nu am cum sa merg la spital, pot sa o trag? Nu stiu ce sa fac, macar mai creste alta unghie daca o trag pe asta ce abia se tine pe o parte? Dau funda, va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sjajajajdu a răspuns:

Si eu am acelasi tic
Sfatul meu e sa iti umpli cada cu apa calda..si sa stai in cada o gramada de timp. tuturor le place asta
O sa ti cada singura..si n o sa simti nimic
In caz ca n o sa ti cada, trage o tu cu grija apoi dezinfecteza
O sa ti creasca alta in scurt timp

| EuSuntCeSiCineVreau explică (pentru Sjajajajdu):

Am tras-o singur, a mai rămas o bucățică mica mica, am dat cu spirt, doctor ma fac?

1 răspuns: