| DianaDeea a întrebat:

am o problema cu catelusa mea Luna. E ciobanesc german[caine de lup] si de o saptamana se simte foarte rau.Are in jur de 6-7 luni.si are ceva la gat.Cand ii pun mana sub bot isi lasa capul in mana mea, si cand respira parca are ceva in gat, ca o flegma si horcaie.Am fost cu ea la medicul veterinar si mi-a zis ca are un virus si i-a facut un tratament cu injectii.
Va rog ajutati-ma. O iubesc foarte mult si nu vreau sa o pierd.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Și mă rog cu ce să te ajutăm? Nu suntem veterinari...

| Madi_8495 a răspuns:

Buna, chiar imi pare foarte rau pentru catelusa ta.Ce pot spune? Daca ai fost la veterinar si a tratat'o nu ai decat sa astepti, sa stai cu ea si sa gandesti pozitiv. Uite, stiu ca e cam tarziu raspunusul meu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.In perioada asta nu numai oamenii se imbolnavesc, ci si cainii, spun asta pentru asa a patit si o catelusa pe care o stiu, iar stapanii au fost la veterinar, veterinarul a tratat'o, au asteptat, si s-a facut bine. Sper ca si catelusa ta sa fie bine.:X.

| laurdlv a răspuns:

I-ai facut vacinu
la timp
?

| DianaDeea explică:

Ma gandeam ca poate ati patit si voi... daca aveti caini.