| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci eu am un câine care are 1 an și 5 luni.Eu vreau s- mi mai iau un câine ciobănesc german dar are 8 luni.Și nu stiu dacă ești vreo problema...

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Daca ai loc pentru ei si bani pentru intretinut ambii caini, nu este nici o problema. La inceput sa ii tii despartiti ca sa nu se atace reciproc pana se invata unul cu altul.

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu poti. Se vor bate tot timpul, indiferent daca este femela sau mascul.

| Freya1 a răspuns:

Nu este nici o problema daca ai din ce sa ii hrănește si poti sa le oferi conditii ok.Plus ca na, cainii au nevoie de atentie, tratamente etc

| anonimg a răspuns:

Câinii și animalele de companie au nevoie de o îngrijire nu mai mică decât ar avea un copil.
Mulți oameni -chiar cei mai mulți- își tratează animalele de companie ca pe niște animale. Aceasta pot intra în anxietate, depresie și multe altele dacă nu li se acordă atenția necesară: adică 24h/24, 7zile/7; adică non stop. Nu toți oamenii care au animale de companie și le și iubesc. Sau dacă le iubesc nu toți au timp de îngrijire pentru ele. Și dacă o să fie nevoie să pleci undeva și nu poți să iei și câinele cu tine, ce vei face?
Este adevărat că mulți oameni devin iresponsabili atunci când își asumă responsabilități pe care nu le pot duce până la capăt, sau nu așa cum trebuie.

| Nume6 a răspuns:

Mai ales că diferenţa dintre ei este de câteva luni, se vor înţelege bine. Fiind aproape de aceeași vârstă. Mai ales la vârsta asta, de mici, au timp să se obișnuiască unul cu altul. Plus de asta, dacă te ţine buzunarul să iei încă unul și să le oferi atenţia egală la amândoi, eu zic să-ţi iei.