| adddaa a întrebat:

Am o problema cu somnul, am căutat pe internet, dar nu am gasit mai nimic. Poate voi aveți vreo idee...
De vreo 2 saptamâni tot mă trezesc pe la 4:30-5:30 ca si cum m-am odihnit destul si as fi gata sa mă trezesc. Ca sa adorm la loc trebuie sa mă dau jos din pat si sa mă mișc puțin (de multe ori talpile imi sunt fierbinți si am impresia ca stau cu picioarele pe jar). Dimineața când mă trezesc simt ca nu imi pot dezlipi ochii si mă scol destul de greu. Pe lângă asta, spre dimineața visez tot felul de tampenii.
Mentionez ca am fost plecata ceva timp înainte. O fi schimbarea de fus orar o cauza?
Va rog sa mă ajutati. sad
Multumesc anticipat! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Tinctura de valeriana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma trezesc tot la ora aceea doar daca dorm la amiaza si cand ma trezesc ma duc sa beau putina apa apoi ma bag inapoi si ma gandesc la tot felul de chestii si visez cacaturi... sfat. incearca sa dormi in alta pozitie ( eu m-am schimbat unde dormeam cu picioarele si dorm altfel..incearca si tu, poate merge )

| ilincanae a răspuns:

Si eu am avut problema asta. inainte de culcare (maxim ora 1 noaptea) am baut un ceai relaxant si ma trezeam mai odihnita.
sper sa te ajute si pe tine.
bafta