| anonim_4396 a întrebat:

Ajutooorrr! Nu pot sa dorm! In ultimele zile nu am putut sa adorm mai devreme de 4 si sa ma trezesc mai devreme de ora 12. Ce sa fac ca sa imi revina somnul la normal? Mentionez ca de Craciun si Revelion am fost plecata din tara si mi s-a dereglar fusul orar si cred ca de la asta e... Va rog, ce sa fac? Mi-e frica (virgula) ca va incepe scoala si eu nu voi fii odihnita indeajuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca ai fost peste ocean de ti s-a dereglat asa rau ceasul biologic(nu fusul orar). Cred, totusi ca ai si obiceiul de a te culca prea tarziu.Nu da vina doar pe fusul orar.Deja scoala a inceput.Azi la ce ora te-ai trezit?

| pietrean a răspuns:

Incearca cu un ceai de valeriana+paducel, bauta infuzia, o cana, inainte de culcare.Sau,la farmacie, gasesti SEDATIF PC, niste pastilute, care se sug.Este de ajuns,sa iei,una,inainte de culcare, ca sa ai un somn linistit, odihnitor.Dar, specific, SA NU-TI FIE UN OBICEI!

Răspuns utilizator avertizat
| Nella15 a răspuns:

Nu e nimic, îți vor trebui doar cîteva zile să te adaptezi la fusul orar actual, plus că se va începe școala și îți vei reveni, știi cum teme, oboseală happy Baftă :*