| anonim_4396 a întrebat:

De ce am coşmaruri în fiecare noapte? Pur şi simplu mă visez cu tot felul de tâmpenii şi mă trezesc speriată.De câteva săptămâni mi se întâmplă asta.Mă trezesc la 4 dimineaţa şi stau trează, adorm iar şi mă trezesc la 6 foarte obosită.
Ţin să menţionez faptul că nu mai mânănc nimic dupa ora 6, de obicei mă culc la 11-10, depinde cât de obosită mă simt.
Visez cu moartea,moarte prietenilor mei,visez cu monştrii şi cum am spus, toate tâmpeniile.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa ai o problema pe timpul zilei.
Subconstientul tau sa lucreze pe un cosmar pe care l-ai avut o data si dn frica sa nu mai visezi sa ti se intample iar.Sau poate te uiti la filme de groaza

| danay72 a răspuns:

E important ce vizionezi sau ce discuți cu alți. Creierul nostru inmagazineaza tot, iar apoi noaptea visăm. Visele apar din mulțimea gândurilor, de aceea umpleti mintea cu lucruri frumoase, plăcute și în timp nu vei mai avea coșmaruri.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Depinde la ce te uiti la TV, PC etc, activitatiile pe care le faci etc. Creierul inmagazineaza tot, iar apoi subconstientul tau reproduce totul sub forma de visuri (uneori).

| gabriela2201 a răspuns:

Ai trecut recent prin vreun soc sau eveniment neplacut? bea ceai sau lapte inainte de somn si ia si calmante:daca nu trece du-te la medic.