| NuC0nt3aza a întrebat:

Bună! Am o problemă cu somnul și nu știu ce sa fac, poate are cineva o soluție.Ma pun la somn la ora 22:00 și ma trezesc la 6:30, mai dorm jumătate de ora în drum spre muncă în autovehicul.La ora 12 și ceva simțeam cum mi se închid ochii singuri. Am dormit de la 13:40 pana la 14:15 și mie oricum mie somn și ma simt obosit... Menționez ca la muncă nu depun efort cine stie ce. Si mai au mai fost zile când ma simteam asa de somnoros. Daca cineva a mai fost în situații de genul cum ați rezolvat problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva, sa iesi din starea de lene si apatie in care te adancesti, de aceea tragi la somn.
Iesi dimineata afara si alerga, ori fa sport dupa munca, sa ai o viata mai activa, nu una plina de lene si somn.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Dimineața 2 MagneB6, cel de la Sanofi este bun.
La munca daca poti sa bei ceai verde ar fi bine.
Si ar trebui sa iei si niste multivitamine.

| slayer09 a răspuns:

Ia incearca sa te apuci tu de miscare, sa faci miscare, sa alergi...sa faci flotari, genuflexiuni, sa faci ceva fizic si antrenant, sa vezi cum iti dispare somnul. Pune un pic corpul la treaba.

| NuC0nt3aza explică (pentru slayer09):

Efortul nu ma va obosi mai tare?

| wedidedi a răspuns:

Recomand consult la un somnolog. Poate fi vorba despre narcolepsie sau un sindrom de apnee în somn.

| Rooster a răspuns:

Medicul de familie ce zice de cord si glicemie?
Ce boli cronice ai?