| Davyd2001 a întrebat:

Hei TPU, am avut o seara în care am dormit cam târziu și dimineața m-am dus la muncă pe câmp, eram foarte obosit și îmi simțeam ochii ingreunati de somn, dar am tras de mine și am stat și in soare fără sa pun nimic în cap. După ce am ajuns acasă a început sa ma doară puțin capul, am luat o pastilă și mi-a trecut dar problema e ca deși îmi simt ochii ingreunati de somn când ii închid nu pot sa stau cu ei închiși și mi se deschid parca forțat. A mai întâmpinat cineva asa ceva? Sau ce credeți ca ar putea fi? Va mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai facut insolatie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi intelept sa nu mai stai asa aiurea in soare fara protectie pe cap, fara nimic (presupun ca si la bustul gol). Tind sa cred ca nici crema de protectie soalara nu folosesti.Risti sa faci insolatie si poate deveni chiar urat. Apoi, pe termen lung te expui unor ricuri crescute de cancer de piele.

Poti sa-ti faci un ceai de lavanda sau musetel, sa te linisteasca si sa adormi mai repede.