| デイダラくん a întrebat:

Am o problema...De 2 luni m-am dezvatat de rosul unghiilor. Dar acum sunt foarte moi si nu stiu ce as putea face...cand tastes pe telefon cu unghia mi se indoaie.Va rog spuneti-mi ce as putea sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Taie-le scurt, asa incat sa apesi pe tasta telefonului cu degetul. Sunt mai frumoase asa si mult mai igienice.

Abh
| Abh a răspuns:

Ia niste calciu de 500mg., cate 1 tableta de 2 ori pe zi, 10 zile si respecta si sfaturile Lorei. Sunt lacuri intaritoare de unghii cu calciu.

| Butsilee a răspuns:

Hmmmmmthinking am o colega in clasa thinking care are exact aceeiasi problema ca a tathinking Daca nu te deranjeaza imi poti spune cati ani ai? si cate kg? Si faza cu rosul: bravo! bravo si iar bravo! happy nu am mai vazut lume care sa se lase de ros happy sa-mi spui cati ani ai si cate kg ca sa iti mai dau niste indicatiihappy