| mihhay a întrebat:

Am o problema de care vreau sa scap cat mai repede...
A inceput sa imi cada parul, insa cade lasand niste goluri, si se vede urat pielea. A inceput sa imi cada de la ceafa, si incepe sa se extinda. Parul de langa aceste goluri e foarte fragil. Daca il trag putin imi cad cate 10 fire o data. Am fost la dermatolog insa nimic clar.
Poate ati avut si voi si ma puteti ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ai alopecie, du-te la un dermatolog dintr-un centru universitar, daca nu te tratezi repede ai sa ramai fara par pe viata.

1 răspuns:
| katala a răspuns:

Am un prieten care a patit asa ceva din cauza stresului. Nu stiu daca e cazul tau. In primul rand elimina cauza si apoi trateaza efectul. Prietenul ala al meu a facut "masaj" cu usturoi :
cureti un graunte de usturoi, il sectionezi si apoi freci zona fara par; sau pisezi usturoiul si apoi aplici pe o compresa ceva si frectionezi zona. Asta se intampla seara, pentru ca nu poti sa iesi din casa cu mirosul dupa tine. Multa sanatate!