| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, de pe la inceputul lui iunie mi-a cazut parul de la baza bretonului dar era doar o parte mica, debea se observa ca nu era par acolo insa cu timpul acea chelie a inceput sa se extinda si acum am ramas fara jumatate de breton si arata foarte urat, nu am cum sa imi prind parul pentru ca se vede ca si cum as fi avut capul spart plus ca ieri m-am spalat pe par si am infundat vana la cat par mi-a cazut, a ramas foarte mult si pe prosop si cand mi-am trecut mana prin par am mai luat un pun de par fara macar sa trag sau asa ceva, pur si simplu cade.
In ultimul timp parul mea a devenit foarte sensibil, se despica fara sa il fac cu placa sau sa il frec cu prosopul si nici strans nu prea il tin, inainte nu era asa, plus ca m-am tuns anul trecut de paste si a trecut un an si ceva si parul meu nu a mai crescut nici macar nu mm. Imi este frica sa nu raman fara par in cap pentru ca eu il aveam foarte des si acum am o coada cat degetul mare de groasa.
Ma puteti ajuta? Nu stiu, ceva tratamente naturale sau de la farmacie, orice numai sa mi se opreasca caderea parului si sa mi se faca ca inainte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar indiferent de asta trebuie sa mergi la medic sa faci niste analize.S-ar putea sa ai vreo carenta de vitamine si minerale, sa fie la mijloc, stresul etc. In plus mananca sanatos si aplica saptamanal o masca a carei reteta o gasesti pe blogul meu:http://blogsanatate.blogspot.ro/......rului.html

| blueangel2001 a răspuns:

Draga mea lucrurile se complica nu le lasa asa asta nu e ceva normal trebuie sa te duci la doctor urgent pana nu te chelesti complet mama ta stie? Poate ai o boala cine stie fugi la urgente.Sanatate multa!

| vasile911 a răspuns:

Si eu am o problema de genul, dar am gasit un remediu pe http://follixin.ro/indesirea-tratament-pentru-caderea-parului. Dupa 2 luni de tratament parca incep sa-mi recapat parul.