| Alrawan a întrebat:

Am o problemă, de câteva luni simt mâncărimi la buza de sus în stânga. Nu se simte tot timpul, doar câteodată. Şi nu pare a fi un herpes, că nu se fac bubiţele acelea, practic nu e nimic acolo, doar mâncărime şi dacă scarpin zona se înroşeşte şi pare umflată, dar îşi revine destul de repede, în câteva minute. Câteodată se face o pieliţă dinaia acolo şi dacă o trag, rămâne roşu punctu ăla unde era, nu mă ustură şi nu simt mâncărimi, doar se vede şi după cam 2-3-4 zile îşi revine la normal buza. Şi cam aşa face de câteva luni. ce ar putea să fie? şi cum să o opresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alex337 a răspuns:

Draga mea, poate esti doar alergica la ceva! Eu zic sa iei o crema anti inflamatoare sau una anti-alergica cand iti mai apare, eu zic ca va disparea, si eu am patit la fel! dar dupa ceva timp mi-a trecut! Ori cum igiena corporala e pe primul loc!winking Succes :*

| Băă_Nicu_1999 a răspuns:

Nu sunt eu doctor, dar stiu ca te poti trata cu Aciclovir.