| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. De fiecare data dupa ce mananc mi se lateste abdomenul si deja lenjeria sta ca si cum m-ar strange. Dimineata dupa ce ma trezesc sta normal,dar dupa ce mananc, ma latesc mult. Ce inseamna asta? Ca ma balonez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ale153 a răspuns:

Este normal ca dupa ce mananci sa ti se lateasca abdomenul. Trebuie sa fii atenta la ceea ce mananci, daca mananci ok nu ai de ce sa iti faci griji. happy

| XtinnaX a răspuns:

Tot ce e posibil, incearca sa iti schimb putin regimul alimentar, mai ales acum vara cand este foare cand, multe legume si fructe ar fi bine venite, in orice caz, cred ca toata lumea are abdomenul mai mare dupa ce mananca.