| AriaMontgomery a întrebat:

Buna,am o problema. De o saptmana am constatat ca am negi genitali. As vrea sa ma duc la medic cu orice pret, dar nu prea am posibilitatea deoarece nu vreau sa afle mama ca nu mai sunt virgina si chiar daca m.as duce singura nu prea as putea deoarece spitalul e in afara orasului si nu am bani pentru tratament. Imi puteti spune ce tratament naturist sau ce altceva as putea face? Va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar dacă se uită mama ta pe site si află că nu m ai esti virgină? Ce faci atunci? Sau altcineva îi spune?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există tratament naturist pentru negii genitali.

Vrei/nu vrei, TREBUIE să mergi la ginecolog!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.contraboli.ro/......ment-poze/

http://www.seximus.ro/articole/negi_genitali_condiloame.php

http://www.doctor.info.ro/negii_genitali,_banala_infectie_cu_hpv.html

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

CRED ca in momentul de fata ar trebui sa te preucupe sanatatea ta.
Cel mai bun sfat care ti-l pot da este sa vorbesti cu mama ta.Eu cred ca mai degraba s-ar ingrijora de sanatatea ta si gasirea unor solutii decat de virginitatea ta.
Deci, fuguta la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Marul-lupului este un remediu bun. Extractul apos (infuzie) de marul-lupului se aplica de 5-6 ori pe zi, pe zonele afectate, cu ajutorul unui tifon steril.
Alte remedii utile in tratarea verucilor genitale (si nu numai) au la baza extracte de Aloe Vera, Napraznic (puternic antiviral), Rostopasca (tinctura) sau seva de rostopasta proaspat culeasa.
In incheiere, tin sa mentionez ca atat tratamentul alopat, cat si cel naturist (preferabil asociate), trebuie sa se efectueze pe un fond de imunocompetenta ridicata. Numai asa ne putem astepta la o vindecare definitiva, fara risc de recurenta.
Te pup!

| giony54 a răspuns:

Adevarul este mai bun decat minciuna, spune-i mamei adevarul si te va intelege si va merge cu tine la medic.Trebuie!

| Rax a răspuns:

Buna,e clar ca iti trebuie o decizie luata impreuna cu mama ta referitor la ce trebuie facut.nu are nicio legatura interventia medicala cu faptul ca tu nu mai esti virgina.negii sint exteriori,nu? medicul nu are nicio treaba cu deflorarea. exista Cryopharma impotriva negilor,care face reclama si la tv,tratament pentru inghetarea negilor acasa, dar trebuie sa te consulti cu mama ta, nu se stie exact pina nu ajungi la medic ce este cu acei negi, daca sint de scos, etc.asa ca nu 'ti fie jena de mama ta, nu are nicio legatura procedura cu faptul ca esti dezvirginata.

| Rax a răspuns:

Completez :medicul care depisteaza daca mai esti virgina sau nu examinindu'te inauntru e ginecologul, cel care iti va oferi tratament sau extirpare pentru negii tai e dermatologul.nu au nicio legatura unul cu altul, poti rasufla usuratahappy

| downdl a răspuns:

Probabil pana acum ai scapat de problema, dar daca totusi nu ai reusit, o sa iti zic eu un tretament pe care il poti aplica singura acasa fara sa afle nimeni iar rezultatul este garantat 100% scapi de ei in 2-3 zile maxim, vreau sa imi spui daca mai ai problema?

| cristy1993 a răspuns:

Consulta un medic, alta solutie nu prea vad! Daca esti majora poti sa mergi si singura si fara sa stie ai tai

| RareExperience a răspuns:

Exact daca esti majora nu vad problema daca mama ta ar afla ca nu mai esti virgina s-au vorba lui cristy1993 du-te la un medic!