| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :*
Vreau si eu un tratament naturist pentru negi`[-o

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Se taie o capsula de vitamina A si se unge negul cu uleiul din aceasta. Procedeul se repeta cateva saptamani, pana cand dispare negul.
Se pun comprese cu otet de mere si se tin peste noapte.
Se prepara un macerat din coaja de lamaie si otet de vin si se tamponeaza negii de doua ori pe zi. Se curata numai coaja galbena de la doua lamai, se pune intr-un borcan, se acopera cu otet de vin, se astupa borcanul si se lasa la macerat o saptamana.
Se zdrobeste o tableta de vitamina C si se amesteca bine cu cateva picaturi de apa, pana se obtine o pasta. Se aplica pe neg si se acopera cu un plasture.

Mult succes.happy
Se tamponeaza negii, dimineata si seara cu tinctura de galbenele, timp de 30 de zile.

4 răspunsuri:
| Mirruna a răspuns:

Rostopasca big grin. o planta cu o floare galbena.

| măcheamăăăî a răspuns:

Stii ceva?
Eu am folosit crema "HEMEL" de 2 ori si mi-a trecut. Cauta la farmacie sau magazin naturist.

| vlad_4846 a răspuns:

Nu trec cu astfel de remedii...

rezultatele difera de la om la om,.iti recomand Duofilm-solutie cutanata din farmacii...crede-ma ca e super eficienta...

| andreea_9488 a răspuns:

Rostopasca se gaseste la farmacii cred...