| countingstars a întrebat:

am o problema. De vreo cateva zile a inceput sa ma doara burta si nu stiu de ce. Durerea nu este mare si nu ma doare mereu, dar atunci cand ma doare simt ca se misca ceva in stomac si se si aude ciudat, ca atunci cand ti-e foame si stomacul iti cere de mancare. Iar de ieri am inceput sa am mici frisoane si ma simteam ca si cum as fi avut febra, dar mi-am masurat temperatura si nu aveam si nici nu eram foarte fierbinte. Plus ca ma durea si capul putin. Am luat mai multe pastile pentru stomac, credeam ca e ceva legat de mancare, dar nu m-au ajutat. Poate fi de la animale? Am mai avut candva ceva de genul si in ultimul timp am pus mana pe multe pisici si caini straini. Vreau un sfat va rog. Ar trebui sa ma duc la doctor? Dau funda pentru un sfat bun!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jmekerashu a răspuns:

Cu încredere trebuie să mergi al doctor! Eu nu cred că e vorba de colon iritabil (dacă să luăm în calcul povestea cu animalele), poți să citești aici despre această afecțiune - http://www.i-medic.ro/boli/sindromul-de-colon-iritabil, dar nu cred că e cazușl tău.

Cel mai bun și mai corect sfat e să mergi cel puțin la medicul de familie pentru o consultație. Să te faci bine!

| Eugen_Dima_1997 a răspuns:

Sfatul meu este ca ai colon iritabil dar nu-s sigur asa ca du-te la doctor.