| LifeIsHard a întrebat:

TPU! De vreo 4 zile ma doare burta ingrozitor, a inceput sa ma doara si rinichi impreuna cu stomacul si sub stomac! Nu am luat pastile, dar am baut ceai de sunatoare! M-a ajutat doar pe moment! Fac scaun de 5 ori pe zi moale, dar tot nu imi trece! Ajutati-ma! FUNDA+VOT! happywinking; D

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Trebuie să consulți un doctor specialist împreună cu mama ta pentru că poate fi ceva grav și sănătatea mereu este pe primul loc.
Până mergi la doctor bea ceaiuri îndulcite cu miere. Nu lua pastile până nu te vede doctorul. Îți recomand ca doctorul să te vadă urgent, o prietenă a pățit același lucru ca tine și a fost nevoie de operație.
Nu doresc ca și tu să ai nevoie de operație, dar sincer trebuie să te duci să te vadă.

Succes!

| crisbebe a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii spui cuiva parintilor pentru ca poate fi ceva mai gravb dar pentru scaun iti recomand ceai de menta si pentru durere ori bei ceai de sunatoare ori mai degraba ia un nurofen ceva dar trebuie sa spui cuiva aaa si daca e pentru rinichi bea cei de cozi de cirese sau de coada soricelului

| DraGfirE a răspuns:

Du-te la doctor numai sta e grav.[funda]

| fffandreeea a răspuns:

Fugi la doctorwaiting

| laurik13 a răspuns:

Du.te la doctor...s-ar putea sa ai probleme cu digestia.dar nu stiu exact! mult norocwinking

| TrollHeart a răspuns:

I-a o lingurita de gris crud si lasa ceai-ul de sunatoare, stai intinsa in pat, nu bea lapte, daca vrei ceai bea de menta! Funda? happy

| EduardEdy1 a răspuns:

Pai ce sa zic am patit-o si eu dar am consumat lapte acru, banane si trece incet in cet dar pentru siguranta ta mergi la un medic! big grin funda?

| miserupe a răspuns:

Consultă un medic, posibil să ai toxinfecţie alimentară.