| xMagicOne a întrebat:

Salut, am si eu o problema: era sambata dimineata, eram la mamaie, ma jucam la calculator, ma simteam bine. La ora 14:00 imi facu cartofi prajiti, mancai vreo 2 3 6 cartofiori prajiti si dupa imi pierdui pofta de mancare si dupa, la ora 17:00 seara, facui febra 38, 5 grade.La 00:00 39 de grade, dupa ce mi-a trecut raceala febra, am avut frisoane tremuram + nu ma durea gatul, nu tuseam nu nimic, dupa ce mi-a trecut raceala m-a apucat durerea de burta si face ciudat, fac diaree, ce sa fac? Si face sunete ciudate stomacul, insa mi-au zis parintii mei ca si unchimiu a patit si ca s-ar putea sa am un virus sau bacterii in stomac si ca se raspandeste la om repede si ca dureaza 8-14 zile. Asta e a 4 a zi pe care o sufar, aveti vreun sfat? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Imunitatea ta a scazut destul de mult si acum bacteriile din organismul tau au cam luat-o razna. Odihneste-te si incearca sa mananci mancaruri mai usoare o vreme, daca poti manca si niste citrice sau orice fructe ar fi cel mai bine. Daca mai faci febra asa mare da o fuga la medic.