| Prelipcean_Toni_1996 a întrebat:

am o problema, de vreo doua sapt. am dureri in partea stanga la spate, ma doare cand respir mai adanc si uneori cand ma misc. Am 20 de ani si sunt fumator, e posibil sa fie ceva la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Da, exista posibilitatea sa fie ceva la plamani sau daca nu e de natura musculara, costala sau chiar nevralgie. Cel mai bine ar fi sa mergi la un control medical si o sa afli exact ce te doare si de ce, daca de 2 saptamani nu te-a lasat probabil nici nu o sa te lase de la sine, daca nu stii ce ai, intre timp poti sa incerci sa te lasi si de fumat. S-ar putea sa fie si din cauza asta.

Anamaria: Durerea de rinichi nu prea se modifica cu respiratia sau miscarea.
Tufeanu: Poti sa ne spui si nou ce este mai exact acest "te-a tras curentul"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai facut-o cu mana ta! Asa patesti daca nu lasi tigarile! Bine imi pare din partea mea poti sa si mori! Meriti!

| Annamaria21 a răspuns:

Daca te doare in partea stângă jos este posibil sa fii racit la rinichi, la plămâni nu prea ai ce sa ai daca nu esti fumator

| Tufeanu_Razvan_1998 a răspuns:

Cel mai probabil ai tras curent la plamani iti revii in 3 4 zile cel mult daca nu fa un control

| iDarkonillSolo a răspuns:

Consulta un medic maine si o sa vezi pot fi chestii grave dar si nesimnificative de ex: poti sa ai aer intre pielea plamanului si plaman (daca ai dureri mari du-te la doctor repede) si daca te doare usor jos esti doar racit. Mai sunt cazuri in care ai stat pe scaun si nu te-ai mai miscat sau ai dormit intr-o pozitie anume in fine eu as zice sa consulti un medic.