| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

Am o problema, cand mă aplec să iau ceva de jos mă doare in partea stanga sus in spate pe acolo unde sunt plămâni, mă doare dar nu tot timpul, doar așa câte o dată, si azi m-a durut si ieri, doar mă aplec si stau pe scaun si mișc sus si in jos cu spatele, nu mă doare cand respir, si cate o data si in piept, doar 1 secunda 2 secunde, doar când mă misc in stângă si in dreapta cu corpul, cand respir nu am treab cu durerea, doar când mă mișc. Oare să fie de la plămâni? Eu am 19 ani, sau poate să fie de la dezvoltare, sau întindere intercostala sau musculara? Sunt speriat foarte tare crying(.

De respirat respir foarte bine, mi-am luat si saturatia si am 98. Tensiunea îmi este foarte bună, la fel si bataile inimi.

Durerile astea sunt niste junghiuri in spate care trec în 2 sau 3 secunde.

De fumat nu am fumat nici o dată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de sport, ca sa treaca durerile alea!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dureri de mușchi intercostale.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E o simplă răceală la plămâni.

| oglindasultanului a răspuns:

big grin Acolo sunt muschi cred ca la ei te referi, poate sa fie si febra daca ai folosit mainile.

Răspuns utilizator avertizat