| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...defapt prietenul meu are. Are dureri in partea dreapta sub ficat, de la inceput credeam ca pot fi de la efortul fizic nu stiu ca a fost la doctor si nu i-a pus o diagnostica exacta. Nu mai face efort dar durerile inca tot sunt. Careva stie ce-ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiPalidu a răspuns:

TPU e un site de mucosi de 12-13 ani. Daca vrei sa-l vezi cu mainile pe piept, asculta sfaturile de aici. Daca vrei sa-l vezi normal, incearca aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/autoevaluarea-sanatatii
Cere sfatul doctorului.

| mariatincuta a răspuns (pentru CristiPalidu):

Da da vezi ca jignesti sad si nu e frumos crying

| CristiPalidu a răspuns (pentru mariatincuta):

Nu jignesc, spun adevarul happy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie investigat in continuare. Are nevoie de o ecografie si o ecografie digestiva superioara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ficatl nu doare, este fierea care sa dilatat.Si eu am avut probleme, am facut analize si mi-a gasit hepatita toxica.Deci mergi cu el la medic.Pana atunci, poate bea circa trei patru inghitituri de ceai de pelin si sa stea culcat pe partea dreapta. Stiu ca e foarte amar dar...e barbat.Deci de urgenta la analize.

| FataFaraSentimente a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat

| anonim_4396 explică (pentru FataFaraSentimente):

Cu placere, se prea poate sa aiba si o piatra la ficat. Fugi maine cu el la doctor.Se poate agrava mcu ficatul nu e prea bine sa amana.Doctorul va fi in masura sa zica ce are,dar pentru ameliorarea durerii,sa poata dormi cat de cat,sa-i faci un ceai de pelin ori anghinare,galbenele sau planta amra. Insanatosire grabnica. Eu am trecut faza dar si acum, din cand in cand, la mancare grasa sau prajeli, ma mai doare, deci si regimcrying

| Guci11 a răspuns:

Poate il doare pancreasul

| mariatincuta a răspuns:

Poate sa fie ampeticita ca si eu sunt operata