| ada2304 a întrebat:

Am o problema destul de gravă. De o săptămâna ma mănâncă capul îngrozitor și nu știu ce sa fac. Menționez ca nu mi-am schimbat șamponul și ma gândeam sa nu fie ceva, ma ustura și ma mănâncă, prima data m-am gândit la păduchi dar nu e vorba de asa ceva, am rugat-o pe mama sa ma caute. Ieri am observat ca am un fel de bubițe și coji. De la ce ar putea fi? Vreo boala dermatologică sau păduchi? Va rog un răspuns. Dau funda. Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Bubite si coji plus mancarimi = probabil o dermatita seboreica.
Du-te la dermatolog sau foloseste un sampon care trateaza aceasta afectiune.

| ada2304 explică (pentru alina2k18):

Și eu m-am gândit la asta, ma gândesc totuși sa nu fie vorba Doamne ferește de păduchi... Nu am mai avut din clasa a 4 a și nu aveam de la cine sa iau. Îți mulțumesc pentru răspuns

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să mergi la medic dacă ai mancarimi sau pediculoza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dermatita sau eczematida
Mergi la dermatolog pana nu ramai si fara par