| MymyMihaela a întrebat:

Buna!
Acum 3-4 saptamani mi-am prins degetul la usa.
Si mi s-a invinetit unghia si cand apas pe unghie sus, la cuticula nu o simt deloc.
E posibil sa imi cada?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Da, e posibil sa iti cada unghia mai ales daca te-ai lovit la partea de sus a acesteia, adica in zona de unde creste. Dar sa stii ca nu cade asa oricum, ea se va innegri si nu va cadea pana nu va creste cea noua si subtire pe dedesubt.

2 răspunsuri:
| BlitzLikeXd a răspuns:

Cred ca ti-a cazut iti apare o rana cred

| vallydboy a răspuns:

Dà mai mult ca sigur o să ți cadá fundă?