| adelina29 a întrebat:

Ieri de dimineata mi-am pus pe deget un plasture deoarece am o taietura la deget, seara am uitat sa-l dau jos si acum dupa ce l-am dat jos unde era pe piele lipiciul de la plasture pielea s-a exfoliat, oarecum. Ce as putea sa fac sa se vindece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Spala rana cu cei de musetel si unge rana cu tinctura de iod.
Daca este prea mare rana, adreseaza-te direct la farmacie.
Sanatate multa si o zi frumoasa sa aihappy

3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Pielea se regenereaza singura, mai ales ca nu este vorba despre o rana... stai fara stres, o sa treaca fara sa ramai cu sechele

| Deliiiia a răspuns:

Va trece de la sine, eventual poti aplica un spary ca Oximed.

Răspuns utilizator avertizat