| Smile_3473 a întrebat:

Am o batatura in talpa - o basica, mai exact - si ma doare foarte tare. Merg foarte greu. Ce pot sa pun sa mi se duca, deoarece deseara trebuie neaparat sa port tocuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LittleDrop a răspuns:

Nasol.am patit`o si eu abia puteam sa merg... mie mi-a trecut de la sine dar a durat ceva... vreo 4-5zilestraight face si acea batatura de care zici tu eu am facut`o tot de la purtat tocuri intens [am mers cred ca vreo 6-7km pe jos, cu tocuri de 7-8straight face] vezi ca sunt la farmacie niste plasturi speciali pentru purtat tocuri ca sa nu mai faci asa ceva si data viitoare si sunt si pentru astfel de bataturistraight face, totu` e sa intrebihappy

take carehappy

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Un masaj ar fi bun în zona unde vă doare.

| ILied a răspuns:

Incearca sa o spargi cu o scobitoare. Am avut si eu o basica si am spart-o.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masaj vrei?