| EpicLove a întrebat:

Imi pocneste mandibula de fiecare daca cand mananc si ma deranjeaza ...stiti ce ar trebui sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pocniturile se pot datora unei dislocari la nivelul articulatiei temporo-mandibulare--- vezi "semne si simptome" aici :http://www.medici-stomatologi.ro/......andibulare
Pentru diagnostic precis, trebuie sa mergi la un medic stomatolog.

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Eu am avut probleme de genul acesta, in tinerete.Am fost la un medic cu specializare in maxilo-buco-facial si mare lucru nu am observat.Acum,la 60 ani, nu mai am nici-o problema, dar am tinut mereu seama de lipsa calciului din organism.Asa ca, fa niste analize intai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si eu am problema asta. Am fost si eu la mai multi doctori si toti mi-au zis ca nu-i nimic grav.
Te pup!

| SucDeGuava a răspuns:

Si mie imi pocnea inainte. De fapt, si acum imi mai pocneste uneori laughing Creste, ti se dezvlota, e perfect normal. O sa se intample asa pana la 18 ani. Dar, totusi, daca persista si chiar te doare, du-te la un control la doctorul de familie sau la un medic ORL.