| fllory a întrebat:

Buna :*!
Am o problema legata de parul meu si anume ca imi cade cam mult. Am citit pe net ca e normal sa cada in jur de 100 de fire pe zi dar mie mi se pare ca sunt mai multe de 100. De cate ori ma piaptan imi raman fire de par pe perie si pe covor in camera mea gasesc mai mereu cateva fire de par. Totusi adevarul este ca mi se si regenereaza in continuu dar la 17 ani nu mi se pare atat de normal sa imi cada par. Ce ma sfatuiti sa fac? Stit ceva tratamente naturiste pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lulalica a răspuns:

Stiu cum e! crying
Si eu am fost in situatia asta, numai cat imi dadeam cu mana prin par scoteam un pumn de parcrying ma mir ca nu am ramas cheala!
Eu am mers la medic, si mi-a spus ca am lipsa de vitamine, am facut tratament cu vitamine, mi-am facut tot felul de masti de par, dar nu prea au dat rezultate.
Caderea parului poate fi cauzata si de la stres!
Eu a trebuit sa ma tund pana la umar sa nu imi mai cada parul, si a dat roade!
Sper ca te-am ajutat :*

| d33nis a răspuns:

Intra in oricare farmacie si intreab-o pe farmacista ce iti recomanda pentru ca sa nu iti mai cada parul, o sa iti recomande un fel de balsam din extracte de plante si multe altele. Merita sa incerci. Bafta