| Axys a întrebat:

Buna!
Am o problema ma cam doare capu de la anestezie merg des la dentist asta fiind odata sau de doua ori pe sptamana.
Si imi cam face des anestezie. sa fie asta o problema ca sunt si putin racita si ma doare capu tare maine iar ma duc la doctor si am de scos un nerv si iarasi imi pune anestezie sadnu suport de loc.
Plus ca imi este si frica sad sa nu patesc ceva de la anestezie sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai mai facut anestezie si nu esti alergic la ea nu ai ce sa patesti altceva. Stai linistit. Durerea de cap cel mai sigur ti-o provoci singur pentru ca te gandesti ca anestezia ti-o provoaca. Se numeste efectul nocebo. Daca crezi ca un medicament iti face rau, ti se face rau chiar daca medicamentul ala nici macar nu e medicament... Asa ca stai linistit.

1 răspuns: