| Bianca21122005 a întrebat:

Am o problema. Ma doare spatele. Aseara a inceput sa ma doara. Am 12 ani si cand ma duc la scoala duc un ghiozdan greu. Stitu cumva de ce ma doare va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Iti trebuie un ghiozdan cu roti, un troler.
De asemenea spatele de poate durea si din pricina frigului. Se aceea geaca trebuie să fie mai lungă ca să acopere mijlocul.
Căratul zilnic de greutăți în spate, afectează coloana.

| Elena9328 a răspuns:

De la ghiozdan. De ce nu vorbești cu colegul\colega de banca să citiți amândoi după o carte? Adică iei tu română și istoria și ea \el religia și ce mai e, că de exemplu, sa va fie mai ușor la amândoi?! Eu așa făceam, fiindcă până la școală trebuia să merg 2 km. Și muream de spate că erau 6 cărți +, caiete. Și la matematica îmi trebuiau cate 4 caiete că făceam aritmetica și geometrie. Și era chin.

| Asly a răspuns:

Mergi la medic, nu lăsa să se agraveze