| Ala4Per a întrebat:

Bună! Am o problema, mai exact legata de un peruș. Acum aproximativ o luna am pierdut un alt perusi care oamenii zic ca a avut epilepsie grava dar la veterinar ziceau ca are ficatul mărit și multe alte organe mărite, mușchii picioarelor foarte slăbiți, nici nu mai stătea în picioare. Acesta stătea în colivie cu un alt peruș, de cel care vreau sa vorbim) acum mi-se pare care ca are pete gri la ochi dar sunt foarte puțin vizibile exact cum a început ca la cel care a decedat, a început sa respire foarte rapid câteodată, zici ca are un atac de panica sau ca ii este cald. Ea nu știa ca partenerul cel vechi al ei a murit, (ma gândeam la ceva, poate își aduce aminte de el și se sperie, habar n-am) sau poate e în călduri. Chiar nu stiu, poate știe cineva ce are!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mihai0101 a răspuns:

De ce nu intrebi un medic veterinar?